Безглютенова випічка: чим замінити пшеничне борошно
Безглютенова випічка: чим замінити пшеничне борошно
18 вересня 2020 15:46:27
Відгуків: 4
Переглядів: 78135
Єдиний метод лікування непереносимості глютену — безглютеновая дієта. І якщо із першими та другими стравами складнощів не виникає, то приготування безглютенової випічки може стати справжнім випробуванням.
Найчастіше для приготування тіста використовують борошно з пшениці, тому виникає закономірне питання: чи можна замінити пшеничне борошно? Ми впевнені — можна!
У цій статті розповімо, чим замінити пшеничне борошно у випічці та якому виду борошна віддати перевагу залежно від потрібного тіста.
Відсутність пшеничного борошна в раціоні — це не привід відмовлятися від смачної, ароматної випічки. Широкий асортимент в магазинах (наприклад, в Bezglutex) дає змогу легко замінити пшеничне борошно. Розглянемо найпопулярніші альтернативи.
Рисове борошно
Відповідаючи на питання, чи можна замінити пшеничне борошно рисовим, відповідь буде: «однозначно, так!». Крім того, вона є найпопулярнішою альтернативою. Все тому, що рисове борошно нейтральне на смак і відмінно зберігається.
Під час приготуванні тіста рисове борошно краще змішати з будь-яким іншим борошном. Це допоможе уникнути підвищеної сухості готового продукту, тим самим покращивши смак.
Підходить для приготування практично всього, для чого потрібно тісто.
Рисове борошно з коричневого рису
Борошно з коричневого рису вважається більш корисним, але у солодкій випічці сподобається не всім. Відмінно підійде для хлібопечення, коржів та інших солоних страв.
Гречане
Гречане борошно має досить незвичайний смак. Щоб його пом'якшити, можна змішувати з іншими, більш нейтральними за смаком, різновидами борошна.
Підходить для вафель, млинців, локшини, а також хліба. Водночас має низьку калорійність і годиться для раціону тих, що худнуть.
Кукурудзяне
Кукурудзяне борошно також є однією з популярних альтернатив пшеничного. У багатьох країнах його використовують для приготування різних страв через смак, а не через потребу замінити пшеничне борошно. Завдяки цьому в мережі можна знайти цікаві рецепти з різних куточків світу.
Підходить для хлібопечення, коржів, чіпсів. Також її можна додавати в супи, соуси або зварити кашу.
Вівсяне
Вчені досі сперечаються через включення вівсянки та вівсяного борошна до раціону. Все через ризик перехресного зараження (прочитати про шляхи потрапляння глютену в продукти можна в цій статті).
Багато хто виключає його повністю з раціону, чого робити не варто. Воно добре впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, водночас загоює слизову, яка страждає через целіакію.
Краще обирати вівсяне борошно з маркуванням «без глютену», отже, ризик потрапляння до організму прихованого глютену зводитися до нуля.
З вівсяного борошна чудово виходить пишна випічка, тому його найчастіше використовують для хлібобулочних виробів. Також можна використовувати для приготування печива, солодкого хліба з сухофруктами та горіхами, домашньої локшини, пельменів.
Картопляне
Картопляне борошно — воістину універсальний продукт, його можна використовувати практично для всього: випічка, супи, соуси, кляр.
Для приготування випічки його необхідно змішувати з іншим борошном у співвідношенні 1:1. Якщо цього не зробити, випічка вийде занадто щільної. Найкраще для змішування підходить пшоняне та рисове борошно.
Єдиний мінус картопляного борошна — висока калорійність. Не захоплюйтеся продуктами, приготованими з нього, якщо не хочете набрати вагу.
Пшоняне
Пшоняне борошно за структурою найбільш схоже на пшеничне. Випічка з нього також максимально наближена за смаком до традиційної.
Пшоняне борошно не спричиняє харчової алергії, тому для безглютенової дієти є кращою альтернативою пшеничного.
У випічці його рекомендують змішувати з іншим борошном, наприклад, з рисовим або гречаним — це добре відобразиться на смаку готового продукту.
Підійде для приготування млинців, запіканок, бісквітів, хліба та печива.
Кокосове
Кокосове борошно на полицях магазинів з'явилося недавно. Через те, що продукт є екзотичним для нашого регіону — на ціні цей факт позначається істотно.
Втім, в стандартних рецептах досить ¼ склянки кокосового борошна замість 1 склянки пшеничного. Кокосове вбирає більше рідини, тому і використовується його значно менше.
Не рекомендується змішувати кокосове борошно з іншими видами, на смаку випічки це відобразиться не кращим чином.
Його використовують для солодкої випічки: пироги, печиво, мафіни, кекси.
Крохмаль кукурудзяний і картопляний
Крохмаль не можна назвати повноцінною заміною пшеничного борошна, але його активно використовують у якості згущувача для соусів, пудингів, супів.
Принципи заміни пшеничного борошна
Кожен вид борошна відрізняється від пшеничного. Застосовуйте альтернативне борошно у випічці, дотримуючись правильних пропорцій.
Для заміни 1 склянки пшеничного борошна, можна використовувати:
рисове борошно — 7/8 склянки;
картопляний крохмаль — 5/8 склянки;
кукурудзяне борошно — 1 склянку;
суміш гречаного та пшоняного борошна — 1 склянку;
кокосове борошно — ¼ склянки.
Перші спроби з використанням іншого борошна можуть не закінчитися вдало. Ми рекомендуємо використовувати рецепти, у яких відразу застосовується певний вид борошна, або скористатися готовими безглютеновими сумішами для випічки.
У магазині «Bezglutex» представлений широкий вибір безглютенової продукції, який допоможе харчуватися смачно і залишатися здоровим!